Církev Třinácti

Goto down

Církev Třinácti Empty Církev Třinácti

Příspěvek pro {Kanros} za Thu Sep 25, 2014 4:53 pm

Víra v Třináct je starým náboženstvím rythenských osadníků, kteří si ji sem s sebou přivezli. Mylně byste si mysleli, že se jedná o náboženství s třinácti bohy. Ne, jedná se o Jednoho Boha, který má ale Třináct aspektů, mezi něž patří:

LáskaVíraNaděje
PokoraŠtědrostPřejícnostMírumilovnost
CudnostStřídmostČinorodost
MoudrostSpravedlnostStatečnost

Historie

((...))

Současnost

((...))

Církev Třinácti Xwqx4

Hierarchie

Nejvyšší pastýř ve Znovusporu

Nejvyšší pastýř je hlava Církve Třinácti, která zastupuje moc Boha v Rythenu. Nejvyšší pastýř sídlí v hlavním městě Rythenu, ve Znovusporu. Má pastýřské svěcení stejně jako jiný pastýři, ale byl zvolen ostatními pastýři do čela Církve. Nemusí se zodpovídat ani králi Rythenu, stejně jako se pastýři nezodpovídají vmístním vládcům. Také shcvaluje všechna církvní nařízení a strá se o celé duchovenstvo.

Pastýři

Pastýř je člověk s pastýřským svěcením. V Rythenu se jich nachází celkem šest. První je Nejvyšší pastýř a jeho zástupce, potom tři pastýři z Trojsoutězky, Jihotoku a Vrbohradu a poslední, který se stará o neobydlené oblasti. Pastýřské svěcení jim dovoluje volit Nejvyššího pastýře, vysvětit další pastýře, kněze a kaplany. Patří přímo pod Nejvyššího pastýře a spravují oblast, která se nazývá kraj.

Děkan

Děkan je člen duchovenstva, který dosáhl kněžského svěcení. Spadá přímo pod pastýře v kraji, jehož vymezenou část spravuje. Oblast, o kterou se stará se nazývá děkanát, který bývá často spojován na jedno panství. V kraji jich může být od 7 do 30.

Chrámový kněz

Chrámový kněz je duchovní, který dosáhl stejně jako děkan kněžského svěcení. Spadá pod daného děkana a pasttýře, v němž se chrám, kde slouží, nachází. Jak bylo řečeno, chrámový kněz je správcem chrámu Třinácti a to buď ve vesnici, ve městě, na hradě nebo kdekoliv jinde. Stará se o lidi, kteří navšťěvují chrám a vyučuje je v náboženství (pokud není ve velkých chrámech pro tento účel jmenován kaplan).


Kaplan


[/list]

Významná místa

((...))

{Kanros}
Admin

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 19. 09. 14

Zobrazit informace o autorovi http://rythen.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru