Pravidla hraní

Goto down

Pravidla hraní Empty Pravidla hraní

Příspěvek pro {Kanros} za Fri Sep 19, 2014 7:19 pm


 1. Admin má vždy pravdu a hráči musí respektovat jeho rozhodnutí.
 2. Každý hráč může hrát za jednu hlavní postavu a může si vybrat několik vedlejších, takzvaných NPC.
 3. Registrace hráče/postavy je popsána zde.
 4. Formu psaní si může každý zvolit - může to být v první nebo třetí osobě, ale je přísně zakázáno používat smajlíky v RP topicu.
 5. RP topic je označen na začátku [RP] Název
 6. Zákaz projevů vulgarismu, zveřejňování erotických obrázků nebo reklam na jiné RPG. Vaše postava může samozřejmě mluvit trochu vulgárně, ale i to berte s mírou. Přehnaný vulgarismus mažu. Pokud chcete napsat, že si dvě potavy zašly do křoví a tam se milovali, napišto to prosím v jedné nebo ve dvou větách, žádné detaily!
 7. Nehrajte si na bohy! Nemůžete jen tak přijít s milionovou armádou slonů, ono nemůžete přijít jen tak z ničeho s jedním slonem Very Happy Také se nebojte přiznat ránu, kterou jste utrželi v boji.
 8. U čeho vaše postava není nebo se událost nedozví jinak, neví o ní a tudíž se nechová tak, jako kdyby to věděla.
 9. Nechte prostor na rekaci! Nepište: Došel k Hugovi, kopnul ho a díval se, jak Hugo padá na zem. Napište spíš: Došel k Hugovi a udělal nohou pohyb, který ho měl zasáhnout a shodit na zem.
 10. Gramatika a délka příspěvku. Snažte se nedělat gramatické chyby a než příspěvek odešlete, nejprve si jej po sobě přečtěte. Délka příspěvku by měla být minimálné tři věty. Další věcí je rozdělení textu na text popisný, přímá řeč a myšlenky postav. Text popisný je normální písmo, které se ničím neuvozuje. Přímá řeč je také normální písmo, ale uvozuje se uvozovkami. Myšlenky jsou psány kurzívou a neuvozují se.
  příklad napsal:Najednou Hugo zaslechl nějaký šelest. Kdo to je? pomyslel si. Otočil se a když poznal, že je to jeho známý, řekl: "To jsi ty! Příště mě tak neděs, prosím."


{Kanros}
Admin

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 19. 09. 14

Zobrazit informace o autorovi http://rythen.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Pravidla hraní Empty Re: Pravidla hraní

Příspěvek pro {Kanros} za Sat Sep 20, 2014 11:53 am

NPC
NPC se zde řeší jednoduše. Pokud by měl někdo lepší nápad, může ho napsat do připomínek a nápadů. Kdo to vlastně ti NPC jsou? Jsou to postavy, které nemají tak velký vliv na děj, tj. krčmáři, náhodní pocestní nebo komoří pánů. Tyto postavy nemůžou konat přímé akce na hlavní postavy - nemůžou je zabít. NPC píše příspěvek jako normální hráč, akorát na začátku příspěvku, autor napíše jméno postavy, např. krčmář Jan.

{Kanros}
Admin

Poèet pøíspìvkù : 26
Join date : 19. 09. 14

Zobrazit informace o autorovi http://rythen.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru